FAQ and HELP

Instalace, komponenty, soutěže, srazy,...

Moderátor: AudioMaster

Odpovědět
Uživatelský avatar
AudioMaster
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:14:31

FAQ and HELP

Příspěvek od AudioMaster » čtv 29. kvě 2008 13:17:26

Pokud chcete poradit jaké repro do vašeho auta podle vašich podmínek, či pokud chcete pomoci se zapojením či vytvoření celé audio zástavby tak jsem zde pro vás..
AudioMaster.. Audiu se již věnuji dost dlouho... Poradím vám popřípadě pomůžu při stavbě audio zástavby... Ozvěte se ;)

Uživatelský avatar
Pantagruel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 25. kvě 2008 22:18:34
Bydliště: Jihlava, Czech republic, EU
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ and HELP

Příspěvek od Pantagruel » čtv 29. kvě 2008 13:59:28

Dobrý den,
mám VW Vento (dá se říci, že je to Golf III jen jako sedan) a je zde standartní audio (dva basáky ve předních dveří, dva vejškáče na palubní desce). Chtěl bych si dát i do zadních dveří basáky, popřípadě i na zadní plato vejškáče, máte nějaké fotky, nebo návod, jak toto provést ?! Popřípadě nějaké rady ? Děkuji :ugeek:
VW Vento, 1.8

Uživatelský avatar
AudioMaster
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:14:31

Re: FAQ and HELP

Příspěvek od AudioMaster » čtv 29. kvě 2008 15:03:02

Napište mi prosím svoje rádio ať vím wattaž... Basáky ve dveřích tím myslíte asi středobasy.. S toho vyplívá že ve předních dvěřích máte Komponentní repro... Do zadních dveří bych nic nedával... Doporučuji spíše pro kvalitní poslech dát do kufru levnější SubWoofer a jestliže je ve předu originální repro vyměnit za Kvalitnější komponenty... z Praxe vím že zadní Koaxiální reproduktory bývají (kór u sedanů) naprosto zbytečné.. Výškové pásmo je směrové takže jej neuslyšíte.. a středy a basy slyšíte stejně ze předních reproduktorů... Repro dozádu se hodí v případě HatchBacku když otevíráte kufr a hrajete ven...
AudioMaster.. Audiu se již věnuji dost dlouho... Poradím vám popřípadě pomůžu při stavbě audio zástavby... Ozvěte se ;)

Uživatelský avatar
Pantagruel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 25. kvě 2008 22:18:34
Bydliště: Jihlava, Czech republic, EU
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ and HELP

Příspěvek od Pantagruel » čtv 29. kvě 2008 18:56:55

Víte, nechci svým autem ozvučit celý stadion, mě stačí, aby hudba byla dobře slyšet. Je mi jasné, že já moc rozdílu nepoznám, ale chci, aby slyšeli i ti, které vezu. A pokud mám záslepku v zadní dveřích, tak proč jí nevyužít ? A to zadní plato klidně nechám být. Rádio mám klasické VW, které krásně pasuje do palubní desky, nesnáším, když rádio "trčí" z palubovky. A pomocí MP3 receiveru v autozásuvce vysílám MP3, které pak na tomto rádiu chytám. Rádio má výkon 2x20W, není to sice moc, ale plně vystačuje. Zadní repráky bych asi zapojil paralelně k těm předním. Spíše mi jde o to, jesli je nějaký "návod", či fotogalerie, kde je zachycen každý krok výměny. :roll:
VW Vento, 1.8

Uživatelský avatar
AudioMaster
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:14:31

Re: FAQ and HELP

Příspěvek od AudioMaster » čtv 29. kvě 2008 19:20:05

Pantagruel píše:Víte, nechci svým autem ozvučit celý stadion, mě stačí, aby hudba byla dobře slyšet. Je mi jasné, že já moc rozdílu nepoznám, ale chci, aby slyšeli i ti, které vezu. A pokud mám záslepku v zadní dveřích, tak proč jí nevyužít ? A to zadní plato klidně nechám být. Rádio mám klasické VW, které krásně pasuje do palubní desky, nesnáším, když rádio "trčí" z palubovky. A pomocí MP3 receiveru v autozásuvce vysílám MP3, které pak na tomto rádiu chytám. Rádio má výkon 2x20W, není to sice moc, ale plně vystačuje. Zadní repráky bych asi zapojil paralelně k těm předním. Spíše mi jde o to, jesli je nějaký "návod", či fotogalerie, kde je zachycen každý krok výměny. :roll:
Tak v tomto případě mám pro vás špatnou zprávu... Výkon 2x20W a chcete na to zapojit další repro které by mělo o dost více... Tím pádem by nastalo zkreslení které ani nedokáži popsat... Doporučuji se porozhlédnout po originálních autorádiích značky Becker... je to jedna z nej značek a určitě myslím že se najde i pro VW... Musím Vás ale upozornit větší cenou této značky... V tomto případě opravdu nedoporučuji přidávání reproduktorů.. byla by to smrt pro vaše audio... Navíc je to nemožné... Jelikož při paralelním zapojením se mění i Imptedance pouštěného signálu... Jelikož standartní impedancí jsou 4Ohmy tak po rozdělení paralelně by to byly 2Ohmy tudíš by jste musel sehnat reproduktory z impedancí 2Ohmy o výkonu 10W RMS což je takřka nemožné....
AudioMaster.. Audiu se již věnuji dost dlouho... Poradím vám popřípadě pomůžu při stavbě audio zástavby... Ozvěte se ;)

Odpovědět