High performance parts
Reklama:    Big Green Egg     |     Luxusní holení     |     Hliníkové schůdky     |     Army shop     |     Založení s.r.o.     |     Odpadkový koš Hailo     |     Vaše reklama zde?

 

 

 

 

( Váš banner zde? )

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit auto +
Sportovní vozy
novinky v nabídce
katalog prodejců
diskusní fórum
rady při koupi
recenze vozů
podpořte nás
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Ráj aut - inzerce nových i ojetých aut Ráj veteránů - inzerce veteránůužitečné odkazy
vážné nehody
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu

Vzor kupní smlouvy na auto ke stažení.

Srovnejte si jednoduše a přehledně povinné ručení online. Nejlevnější jen u Porovnej24.cz

Doporučujeme sjednání výhodného povinného ručení u ePojisteni.cz

Potřebujete porovnat havarijní pojištění? Využijte náš nástroj.

Porovnat mužete také povinné ručení snadno a rychle online.

Nejlevnější povinné ručení od Uspory.cz.

Snadná tvorba webových stránek – Saywebpage.com

Čištění filtru pevných částic od 3990Kč – CistyFiltr.cz

Borent – profesionální půjčovna aut a dodávek.

Vybíráte právě pneumatiky? Testy letních i zimních pneumatik.

Nejlevnější povinné ručení od 950 Kč v online kalkulačce.

Nejlevnější povinné ručení online od profesionálů.


( Vaše reklama zde? )


Články
Jak vybrat náhradní díly do auta online?
Jak vybrat dětskou autosedačku?
Návod kdy založit s.r.o. a kdy živnost
další články
Doporučujeme prodejce

Auto Zrucký, spol. s r.o.

Epoxy Youngtimer

JS Autocentrum s.r.o.

Martin Klein

MOTOR HOLDING a. s.

VIP CAR s.r.o.

David Okenka


Při prodeji nemovitosti se nevyhnete papírování, placení daní, zápisu do katastru nemovitostí, a to ani při prodeji garáže. Přesto je cesta prodeje garáže jednodušší.

 

1. Úklid před návštěvou

 

První kroky před prodejem garáže by měly směřovat právě do samotné garáže a je jedno, jestli na prodej garáže půjdete svépomocí, nebo oslovíte některou z realitních kanceláří. Nikdo nečeká stylovou místnost s elegantními lampičkami po stěnách, ani nářadí srovnané do pravého úhlu, ale základní úklid je téměř nutnost. Kupující se může vyděsit z představy vyklízení nejrůznějšího harampádí, které by ho čekalo, kdyby úklid neproběhl. I tato drobnost může zhoršit prodejnost garáže, nebo snížit její cenu.

 

Prodej garáže

 

2. Umíte prodat vlastní garáž?

 

I prodej garáže můžete přenechat zkušenějším. Nejde jen o nafocení prodávané garáže a zveřejnění inzerátu na internetu. Schopný realitní makléř vám poradí i s prodejní cenou, která je pro danou lokalitu a nemovitost běžná. Další výhodou je příprava neprůstřelné kupní smlouvy, kterou realitní makléř uzpůsobí vašim potřebám. Kde někoho takového ale najít? Ověření realitní makléři jsou k nalezení např. na rozcestníku FérMakléři.cz.

 

Vaší jedinou starostí v případě oslovení realitního makléře je najít dokumenty dokládající nabytí prodávané garáže. Může se jednat o kupní smlouvu, darovocí smlouvu, nebo např. dědictví.

 

Tip

 

Pokud se chcete pustit do prodeje garáže sami, vylepte po okolí inzeráty. Stejně tak můžete inzerát nalepit i na vrata garáže. Tento způsob prodeje garáží stále velmi dobře funguje.

 

3. Neoblíbená aktivita - návštěva katastru nemovitostí

 

Katastr nemovitostí se při vaší snaze prodat garáž zapojí do transakce dvakrát.

 

Nejprve si budete muset zajistit výpis z katastru nemovitostí. V listu vlastnictví je vyznačeno, zda jste majitelem uvedené garáže, případná předkupní práva, zástavy nebo jiné překážky prodeje. Tento výpis stojí 100 Kč a dá se vyřídit i na Czech POINTu.

 

Prodej garáže

 

Podruhé povedou vaše kroky na katastr nemovitostí při dokončení prodeje. Vlastnické právo přechází na kupujícího až vkladem do katastru. Vlastnické právo na kupujícího nepřechází ke dni uzavření kupní smlouvy, ani dnem úhrady kupní ceny, ale opravdu až vkladem do katastru.

 

Návrh na vklad může podat kupující i prodávající. Je vhodné ujasnit si i tento krok v kupní smlouvě. Za tento právní úkon se účtuje aktuálně od 1.1.2020 správní poplatek 2 000 Kč. Tento krok už ale na Czech POINTu nevyřídíte.

 

4. Na co nesmíte při prodeji garáže zapomenout?

 

Není výjimkou, že se při prodeji garáže zapomíná na poslední krok. I prodej garáže je spojen s platbou daní. Jsou tři a dotýkají se obou stran.

 

Jste-li na straně prodávajícího, představuje pro vás prodaná garáž příjem. Od daně z příjmu jste osvobozen v případě, že prodávanou nemovitost vlastníte déle než 5 let. Jinak musíte tento příjem přiznat a také zdanit.

 

Daň z příjmu se podává do konce března následujícího roku po prodeji nemovitosti a její sazba je 15 % (rozdíl příjmu z prodeje a výdaje na pořízení garáže). Budete potřebovat formulář pro přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Příjem z prodeje nemovitosti je podle § 10 Zákona o daních z příjmu 586/1992 Sb. považován za ostatní příjem a do daňového přiznání se uvádí v Příloze 2.

 

Druhou daní spojenou s prodejem garáže je daň z nemovitých věcí, kterou přiznává a platí kupující. Daňové přiznání se podává jednou ročně, a to při pořízení nemovitosti. Do konce ledna má kupující povinnost uvést do přiznání k dani z nemovitostí všechny nemovitosti získané v průběhu předešlého roku. A může jít o koupi, dědictví nebo dar. Do konce května musíte vypočtenou daň uhradit.

 

V dalších letech vám daň vypočítá finanční úřad (obvykle do konce dubna) a vy už daňové přiznání na tuto nemovitost nepodáváte, pouze platíte daň. Daň z nemovitostí se platí na rok dopředu. Podle Zákona o dani z nemovitých věcí (zákon č. 338 /1992 Sb.) je sazba daně u garáže (oddělené od obytných budov) 8 Kč za 1 m2.

 

Prodej garáže

 

Daň z nabytí nemovitých věcí (opatření Senátu č. 340/2013 Sb.) je třetí daní týkající se prodeje garáže. Jedná se o jednorázovou daň a platí ji obvykle kupující. Daň se nevztahuje na dědictví a dary. Sazba daně z nabytí nemovitých věcí je 4 %, a to buď z kupní ceny nebo 75 % z ceny obvyklé (je stanovená finančním úřadem na základě cenových map). Daň se samozřejmě platí z vyšší z nich.

Aktualizace: Poslanci 15. září 2020 definitivně potvrdili zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Daň z nabytí nemovitosti platil kupující ve výši 4 % z pořizovací ceny nemovitosti, a to vždy do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva do katastru nemovitostí. S daní zanikne i povinnost podávat přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí. Povinnost platit daň zaniká zpětně od 1. prosince 2019. Týká se to tedy všech, kteří dokončili vklad na katastr v prosinci 2019 nebo později. Ti, kteří měli lhůtu pro podání daňového přiznání do 31. března 2020 a následně jim byla platba daně odložena do konce srpna, ji už proto platit nemusejí. A jestliže jste daň už zaplatili, bude vám na základě žádosti vrácena.

 

Tím je cesta prodeje garáže úspěšně dokončena. V čem je prodej garáže oproti jiným nemovitostem jednodušší? Na prodej garáže není nutné mít znalecký posudek.Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tento článek

 
Fotogalerie:

Jak prodat garáž - 4 hlavní krokyJak prodat garáž - 4 hlavní krokyJak prodat garáž - 4 hlavní kroky

 


  Vaše komentáře k tomuto článku: 
Zpět na seznam článků 

© 2007-2021   Sportovní vozy   |   kontakty   |   nápověda   |   nabídka reklamy   |  

Pro Českou republiku doporučujeme využít služeb od autopůjčovna Taggart.cz Praha s garancí nejnižší ceny za pronájem automobilu.Jak prodat garáž - 4 hlavní kroky - Sportovní vozy | Prodej, bazar


Pozor Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s využitím souborů cookie a nezbytných osobních údajů pro analýzu, individuální obsah a reklamy. Využíváme reklamní systém společnosti Internet BillBoard, zde naleznete jaké informace se zpracovávají.
Jak společnost Google nakládá s osobními údaji v reklamních službách v rámci nařízení GDPR se dozvíte zde.
Pozor

Skladové vozy v České republice